Motoryzacja

Jaki prezent dla fana motoryzacji?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdy fan motoryzacji w mniejszym lub większym stopniu dba o swoje auto. A to podjedzie na myjkę i umyje albo odkurzy. Dlatego, jeśli chodzi o prezent dla kierowcy, to będę miał dla Was zestaw pomysłów, które będą strzałami w dziesiątkę.

Ponieważ poradnik jest długi, przygotowałem spis treści, który umożliwi przeskoczenie do interesującej sekcji.

  1. Poręczna latarka
  2. Kosmetyki samochodowe
  3. Inne ciekawe i praktyczne pomysły na prezent dla fana motoryzacji

Poręczna latarka jako idealny prezent dla fana motoryzacji

Pierwszą propozycją prezentów dla kierowcy będą poręczne latarki. W każdym aucie przyda się taka rzecz. Czasami trzeba zajrzeć pod maskę samochodu, poszukać czegoś w środku czy w bagażniku. Dlatego oświetlenie, to ważna rzecz. Proponowane przeze mnie latarki charakteryzują się wbudowanym akumulatorem i ładowaniem przez kabel USB.

Mini latarka Olight I1R 2 Pro (moc 180 lumenów)

Mini latarka do kluczy Olight I1R 2 Pro
Mini latarka do kluczy Olight I1R 2 Pro

Olight I1R 2 Pro, to mała latarka, która idealnie będzie pasowała jako gadżet przypięty do kluczyków auta. Dzięki temu zawsze będzie pod ręką. Z kolei jej kompaktowe wymiary i mała waga nie zrobią dużej różnicy. Posiadam ten model i jestem z niego bardzo zadowolony. Latarka ma dwa tryby świecenia:

  • 180 lumenów, może świecić maksymalnie 23 minuty,
  • 5 lumenów, który świeci maksymalnie 12 h

Tą latareczkę dostaniemy za około 100 zł.

Mini latarka Olight I1R 2 Pro Zobacz na Ceneo

Olight S2R II Baton – 1150 lumenów

Tutaj mamy latarkę, która ma moc świecenie prawie 10 razy większą od poprzednika. Kilka trybów świecenie (m.in. stroboskop). Cechą szczególną Olight S2R II Batona jest magnez. Za jego pomocą możemy przykleić latarkę do metalowej powierzchni mając wolną jedną rękę. Jest też klips. Pięć trybów pracy:

  • 1150 lumenów / 2 min
  • 400 lumenów / 4 h
  • 120 lumenów / 14 h
  • 15 lumenów / 100 h
  • 0,5 lumena / 60 dni
Olight S2R II Baton Zobacz na Ceneo

A może kosmetyki samochodowe jako prezent?

Kosmetyki samochodowe mają to do siebie, że są drobne ale mogą być efektowne. Nie będę ukrywał, że jestem trochę takim małym fanem motoryzacji i lubię trochę pomajstrować w moim aucie. Często jest to mycie auta w środku i na zewnątrz. Jeżeli osoba dla której szukasz prezentu nie miała do czynienia z kosmetykami wcześniej, to przedstawiam propozycję tych kosmetyków, które są banalnie proste w użyciu.

Niewidzialna wycieraczka

Aplikacja niewidzialnej wycieraczki SOFT99 Ultra Glaco
Aplikacja niewidzialnej wycieraczki SOFT99 Ultra Glaco

Nie widzialna wycieraczka to nic innego jak powłoka hydrofobowa położona na szybę naszego auta. Dzięki temu woda szybciej jest odprowadzana przez wycieraczki oraz łatwiej o utrzymanie jej w czystości. Tutaj mogę polecić z czystym sumieniem SOFT99 Ultra Glaco. Utrzymuje się prawie 2 lata (moja auto jest garażowane) a aplikacja jest banalnie prosta (buteleczka jest wyposażona w aplikator z miękkiego materiału). Koszt, to około 80 zł.

SOFT99 Ultra Glaco Porównaj na Ceneo

Pozostałe, ciekawe i praktyczne prezenty dla fana motoryzacji

Jeżeli dalej nie ma tego czego może pasować dla naszego fana motoryzacji, to możemy rozważyć zakup biletu na jakąś imprezę motoryzacyjną. W momencie tworzenia tego poradnika w Warszawie odbywa się Wystawa Ikon Motoryzacji, na której znajdują się auta, których raczej na ulicach nie znajdziemy. Niedaleko Warszawy, bo w Modlinie, odbywała się impreza Illegal Night. Dlatego warto sprawdzić kalendarz imprez motoryzacyjnych w swoim mieście lub okolicy.

Write A Comment